Papuzie pióro

Książki

Piszę, odkąd tylko pamiętam. Kroniki, bajeczki, pamiętniki, opowiastki, potem opowiadania i wiersze.

Od ponad dwudziestu lat pisuję również powieści. I usilnie staram się je wydawać, co w naszym kraju - niestety - jest trudne i bardzo mozolne.

W chwili obecnej czekam na swoją trzecią powieść, która ma się ukazać na przełomie lutego/marca 2014 roku.

Poza tym dwie kolejne książki leżą i czekają na swoje pięć minut, kolejna się pisze.MOJE KSIĄŻKI

 

W kwietniu 2014 ukazała się moja kolejna powieść.

 

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 326 s.
Oprawa: miękka
Wymiar: 144×206 mm
ISBN: 9788378054504
kategoria: literatura współczesna / sensacja
 

Lucas Scarlett prowadzi agencję detektywistyczną w Chicago. W trakcie śledztwa, w jednej z akcji, poznaje tajemniczą Chelsea, która udziela schronienia jemu i jego rannemu przyjacielowi. Na pierwszy rzut oka dziewczyna wydaje się być zwyczajna i niegroźna. Jednak w miarę odkrywania tajemnic wokół niej, Lucas nie jest już niczego pewny. Kiedy nagle zagląda w lufę pistoletu dzierżonego w jej dłoni, jest już pewien, że Chelsea nie jest zwyczajną dziewczyną. Czy to ona postrzeliła jego przyjaciela? Kto telefonuje do niej po nocach? Akcja książki w zaskakujący sposób przenosi się z Chicago i małego miasteczka Crystal City, aż do Meksyku. Brawurowa ucieczka plażą na wybrzeże oraz motorówką przed uzbrojonymi zabójcami, rzuca naszych bohaterów na jakąś – bliżej nieokreśloną – wyspę. Kim tak naprawdę jest Chelsea? Jaka jest jej rola we wszystkim, co właśnie spotkało Luke’a? Czy uda im się rozwiązać wszystkie tajemnice? Czy będzie stać ich oboje na szczerość? Na te i inne pytania odpowie dynamiczna akcja powieści “Goniąc cienie”.


W lipcu 2011 roku podpisałam umowę na powieść "Zdążyć przed świtem" i książka ukazała się w styczniu 2012 roku. Zasadniczo różni się od tej pierwszej, z pewnością jest dojrzalsza i bardziej intrygująca. Podobnie jak poprzednia, również i ta została wydana pod moim panieńskim nazwiskiem.  

zps 
"ZDĄŻYĆ PRZED ŚWITEM"

wydawnictwo:
Novae Res
data wydania: styczeń 2012
ISBN: 978-83-7722-225-6
liczba stron: 588
kategoria: literatura współczesna / sensacja

 

 

Ze strony wydawcy:
Kiedy Gareth Brown, agent specjalny DEA z San Francisco, wyjeżdża do Japonii, by uwolnić amerykańskich jeńców oraz rozbić gang handlarzy bronią i narkotykami, nie spodziewa się nawet, że czeka na niego mnóstwo nadprogramowych problemów. Jego misja zaczyna się komplikować, gdy obok podstawowego zostaje mu przydzielone dodatkowe zadanie – otrzymuje polecenie odszukania eksponatu zaginionego z British Museum. Kathleen Write, tajemnicza konserwatorka zabytków, dzięki swojej wiedzy ma pomóc agentowi w śledztwie. Jednak gdy ten odkrywa coraz więcej informacji o sprawie, nabiera wątpliwości co do prawdziwej roli dziewczyny. W miarę jak kolejne sekrety wychodzą na jaw, Gareth czuje się coraz bardziej zagubiony i zdezorientowany…

„Zdążyć przed świtem” to powieść nieprzewidywalna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, a wszystko to na tle egzotycznej Japonii, ciepłych Wysp Kanaryjskich, romantycznego San Francisco oraz malowniczych krajobrazów Nevady.
 

Od autorki: pierwotnie książka nosiła tytuł: "Jest tylko dziś".
 

"Tajemnica skarabeusza" ukazała się w grudniu 2000 roku nakładem wydawnictwa Książka i Wiedza. Jest ona spełnieniem jednego z moich marzeń i jednocześnie moim małym, osobistym sukcesem, ponieważ przetarła mi szlaki i dała nadzieję na spełnianie kolejnych autorskich marzeń. 

 

ts
   "TAJEMNICA SKARABEUSZA"

   wydawnictwo: Książka i Wiedza
   data wydania: grudzień 2001
   ISBN: 8305132129
   liczba stron: 212
   kategoria: thriller/sensacja/kryminał


 
Od wydawcy: Gdzie jest grób faraona Ramzesa VIII od lat poszukiwany przez archeologów? Kim jest prześladowca?, Co spowodowało, że znakomity prawnik z Los Angeles rzucił zawód adwokata i został biznesmenem? Na te i wiele innych pytań odpowiada prezentowana tu powieść. Od jej lektury trudno się oderwać.
 
Od autorki: dzisiaj napisałabym tę książkę trochę inaczej, ale przyjmuję ją taką, jaka jest.